Головним напрямком діяльності усіх учасників створення меморіально-освітнього комплексу «Родинна пам’ять» є робота з молоддю. Дослідження історії було частиною програми українсько-німецьких молодіжних зустрічей. Школярі з України та Німеччини спілкувалися з колишніми жертвами нацизму, записували з ними інтерв’ю. Тричі німецькі друзі відвідали Кролевець – місто, де жив Іван Дудар. У 2007 р. вони вперше побували у Шостці. Постійним партнером у роботі Центру вивчення історії порохового заводу в Лібенау (Dokumentationsstelle Pulverfabrik Liebenau e.V) виступав Український національний фонд «Взаєморозуміння і примирення» (з 2008 р. – «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність»). За цей час вдалося зібрати багато цінного історичного матеріалу про мешканців Шостки, Івота, Ображіївки, які примусово працювали на пороховому заводі в Лібенау.
У 2013-2014 рр. в Шостці та Лібенау проходив спільний україно-німецький проект «Молодь фотографує історію». Учні Шосткинської гімназії досліджували біографії колишніх примусових робітників, своїх земляків Степана Садового і Пелагеї Чубун, активно спілкувалися зі свідками та їх рідними, фотографували історичні місця, пов’язані з їх життям. Потім вони відвідали Лібенау (Liebenau), побували на території порохового заводу фірми «Айбіа». Завершився проект пересувною виставкою, яка і зараз демонструється в гімназії.
У травні 2016 року в Лібенау відбулася зустріч молоді з України, Польщі, Білорусі та Німеччини з 90-річним Карлом Паюком, колишнім українським ув’язненим виправно-трудового табору Лібенау, концтаборів Ноєнгамме, Дрютте і Берген-Бельзен.
Від 2019 року триває міжнародний мистецький проект “Я БАЖАЮ ОТРИМАТИ ПОВНУ КАРТИНУ”. У цьому проекті 13 молодих митців з України, Німеччини, Білорусі – учнів мистецьких навчальних закладів – знайомилися з історією примусової праці, відвідували меморіальні місця і створювали спільні твори мистецтва.
- Учасники українсько-німецької молодіжної зустрічі у Кролевці. 2007 р.
- Кролевецькі учні в Лібенау – учасники молодіжного обміну, 2008 рік
- Учасники міжнародної молодіжної зустрічі в Штаєрбергу ліплять вареники. Україну представляли Людмила Стецюк, Крістіна Вавринюк, Інна Петерчук з Хмельницького та правнучка колишньої остарбайтерки з Шостки Віра Пищик (праворуч). 2012 р.
- Німецька група перед поїздкою в Україну. 2009 р.
- Учні шосткинської гімназії, учасники українсько-німецького молодіжного проекту «Молодь фотографує історію». 2013 р..
- Школярі Шосткинської гімназії під час відвідування Пелагеї Чубун. 2013 р.
- Учасники зустрічі в Лібенау з нагоди 20-річчя створення Документаційного центру дослідження порохової фабрики Лібенау. На місці середньої школи Лібенау з 1940 по 1943 роки знаходився “виправно-трудовий табір”. Серпень, 2019
- Українська група учасників молодіжного проекту “Я хочу з’ясувати повну картину” вирушає до Мінська. жовтень, 2019 року