Шосткінська молодь перемогла у конкурсі учнівських робіт “Радянське минуле. (Пере)осмислення історії”

Учні Шосткинського центру професійно-технічної освіти під керівництвом педагога Ольги Копирсаки взяли участь у міжнародному конкурсі учнівських молодіжних проєктів «Радянське минуле. (Пере)осмислення історії». До складу Організаційного комітету конкурсу входили представники DVV International в Україні, Асоціації «Нова Доба», Міжнародної мережі EUSTORY. Конкурс проводиться за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Конкурс проводився з метою глибшого ознайомлення молоді України з тоталітарним минулим радянського періоду, необхідністю його критичного аналізу й переосмислення, актуалізації ролі місцевої й повсякденної історії у ході осмисленого й неупередженого підходу до оцінки минулого. Основними завданнями Конкурсу було:  Розвиток критичного мислення, популяризація історичних знань та ідей серед учнівської молоді України;  стимулювання інтересу молоді до дослідження місцевої й повсякденної історії;  активізація діяльнісного підходу до вивчення історії у закладах освіти.

Учнівська команда у складі Олега Савченка, Миколи Петрущенка, Валерії Линок, Валентини Ткаченко, Ангеліни Дуди, Жана Тітова та керівника Ольги Капирсаки надали на конкурс свою роботу «Історія однієї вулиці», артбук «Історія однієї вулиці» та Пошуковий щоденник. У конкурсній роботі учні розповіли історії жителів однієї шосткинської вулиці Короленка (колишня Госпітальна), реконструювали драматичні біографії Дмитра Чечуліна, Івана Карпова та його дочки й зятя Юлії Карпової і Анатоія Киктєва, Олександра Лучека, Федора Янова, Михайла Сироти та Анни Приходько. У підготовці цієї дослідницької роботи учням і вчительці допомагала місцева краєзнавець Олександра Плодиста. У нагоді стали й матеріали меморіально-освітнього комплексу “Родинна пам’ять”.  Власне з відвідування  16 травня 2019 року  мітингу–реквієм “Не забути, щоб не повтори-ти”, присвяченого Дню пам’яті жертв політичних репресій, який проходив біля музею,  і з’явилося бажання дізнатися більше про репресованих жителів Шостки.

За результатами оцінювання робота “Історія однієї вулиці”  зайняла І-ше призове місце.  Від команди творців меморіально-освітнього комплексу пам’яті жертв тоталітаризму та збройних конфліктів “Родинна пам’ять” вітаємо учасників конкурсу! Більше того, матеріали, знайдені й оприлюднені учнями, ми розмістили також і на нашому сайті, доповнили біографії героїв експозиції музею.

Із результатами конкурсу та дослідницькою роботою “Історія однієї вулиці” можна ознайомитися на сайті організатора: