У фільтраційному таборі розлучили Григорія Михальчука та Олександру Коротку. Григорія мобілізували до робочого батальйону. Олександра вагітна повернулася у рідне село Антонівка, Ямпільського району. Більше вони не зустрілися. Познайомилися в німецькій неволі і зберегли родини колишній військовополонений Іван Харитонов та остарбайтерка Єфросинія Сущенко, Марія Масич та Іван Доценко, Анастасія Заряжко та Іван Цис.
- Перше фото робітників заводу «Айбія» після визволення британськими військами. Другий праворуч стоїть Іван Дудар. 1945 р. (Документаційний центр порохового заводу Лібенау; Мартін Гузе)
- Колишні примусові робітники табору порохового заводу «Айбіа», квітень 1945 р. У «матросці» сидить Пелагея Чубун (Струк). Фото збереглося в родині Івана Дударя. (Документаційний центр порохового заводу Лібенау; Мартін Ґузе) За наказом британського командування робітники у таборі продовжували носити знак «OST», але змогли за декілька місяців очікування відправки додому трохи відпочити і «від’їстися».
- Колишня остарбайтерка Ганна Ткач (Степаненко) (стоїть праворуч) зі своїми друзями під час навчання на курсах стрілочників. Лігніце, 1945 р.
- Іван Цис та Анастасія Заряжко під час роботи у радянському пересильному пункті в Берліні. 1945 р. Після зменшення потоку репатріантів Анастасію відправили на батьківщину в село Бакумівка Полтавської області. Іван приїхав туди після демобілізації у 1946 р. У подружньої пари народилося троє дітей.
- отографія, яку надіслав Іван Цис своїй нареченій Анастасії Заряжко у Полтавську область під час служби в армії в Німеччині. 1945 р.
- отографія, яку надіслав Іван Цис своїй нареченій Анастасії Заряжко у Полтавську область під час служби в армії в Німеччині. 1945 р.
- Фотографія, яку надіслав Іван Цис своїй нареченій Анастасії Заряжко у Полтавську область під час служби в армії в Німеччині. 1945 р.
- Колишні примусові робітники порохового заводу фірми “Айбіа” Марія Доценко та її чоловік після визволення. 1945 р.
- Єфросинія Сущенко та Іван Харитонов. Фото 1970-х рр. Колишня остарбайтерка та військовополонений познайомилися в Німеччині, одружилися, у них народився син. Після війни мешкали у Шостці.
- Подружня пара Григорій Михальчук та Олександра Коротка. 1945 р. Одружилися у німецькому таборі примусових робітників. Після війни їх розлучили у радянському фільтраційному пункті. Григорія мобілізували до робочого батальйону. Олександра вагітна повернулася у рідне село Антонівка, Ямпільського району. Фото надіслав Григорій після війни із лісоповалу.
- Підпис на звороті фотографії: «… Краю Німеччини. Згадай моя любимая жена Шурочка нашу жизнь в проклятой Німеччині. Згадай свого мужа Михальчук Григорія Семеновича. Любилися кохалися як голубів пара, а тепер розійшлися як по небу хмара. Скільки буду днів жити – тебе не забуду. І до тебе прилечу на крилах, як службу відбуду. Шурочка, моя красуня, не плач…»