Шосткинці на фронтах Другої світової війни

Про події на радянсько-німецькому фронті 1943–1945 рр. розповідається через історії мешканців Шостки та району, які воювали у лавах Червоної армії. В експозиції представлені фотографії, листи з фронту, нагородні документи Семена Журила, Олександри Бєлікової, Олексія Лазненка, Павла Колодка, Олексія Сусола, Івана Лисенка, Герасима Віника, Іллі Плодистого.  Особливий інтерес представляють маловідомі фото І. Кожедуба, котрі збереглися в родині льотчика Дмитра Титоренка, який був під час війни «ведомым» в екіпажі Кожедуба. У залі також демонструється документальний фільм 1945 р. про приїзд цього уславленого льотчика до рідного села Ображіївка.

Художнє оформлення експозиції складається із радянських плакатів та фотографій, які передають наступальний і переможний характер армії. На протилежній стіні розміщені експонати, як нагадують про ціну війни, про втрати і загибель солдатів по обидва боки лінії фронту.

На фотозбільшенні – німецьке кладовище в Глухівському районі, а на символічних кадрах кіноплівки зафіксовані могили і тимчасові пам’ятники загиблим червоноармійцям. На планшетах подані різноманітні зразки документів про втрати у Шосткинському районі.

Як своєрідний акт сатисфакції в експозиції представлені матеріали про перші судові процеси над нацистськими злочинцями в Україні.