Родинна історія Михайла Наумова

Історія відомого радянського партизанського ватажка Михайла Наумова безпосередньо пов’язана із Шосткою. Тут він розпочав свою військову кар’єру, тут познайомився зі своєю дружиною Надією Чернявською, звідси почався його бойовий шлях партизана.

У липні 1941 р. капітан прикордонних військ М. Наумов був поранений і потрапив в оточення в районі Сколе (Львівська обл.), майже 6 місяці пробирався до Шостки, адже тут жили його родичі і можна було отримати допомогу. Наприкінці грудня він дійшов до Шостки, зупинився у Оксани Петренко – рідної сестри  шваґра Наумова – Сергія Петренко. Оксана допомогла йому зв’язатися з партизанами. З січня 1942 р. – боєць Есманського партизанського загону, командир групи, з жовтня вже начальник штабу оперативної групи партизанських загонів Сумської області. З січня 1943 р. по березень 1944 р. як командир партизанського кавалерійського з’єднання здійснив три успішних рейди по тилах противника в південних та західних областях України.

Детально біографію генерала Наумова написала його дочка Галина у книзі “Жизнь генерала Наумова” (Київ, 2014 р.), у якій опубліковано багатий сімейний архів. З книгою можна ознайомитися тут: Жизнь генерала Наумова, Київ, 2014