Підсумки нацистської окупаційної політики на Шосткинщині підбиті у документах Надзвичайної державної комісії з розслідування злочинів нацистів, які також представлені в експозиції. На основі обстеження місць розстрілів, опитування свідків комісія встановила, що в місті Шостка було вбито 1198 осіб, на території району – 818 осіб. При чому остання каральна акція сталася 10 березня в селі Івот, коли було вбито 394 жителя і спалено 223 двори в селі.
7 березня 1943 р. стрімким наступом радянські війська Центрального фронту прорвали оборону нацистів і дійшли до села Івот. Через декілька днів німецькі війська знову захопили село. З’ясувалося, що в процесі боїв загинула німецька розвідувальна група. Це стало формальним приводом для каральної акції. У селі були вбиті всі червоноармійці, які потрапили в оточення в селі і господарі хат, де вони переховувалися. Також нацисти розстріляли кожного десятого мешканця села і спалили 223 двори, багато людей були поранені.
- Горить українське село. 1943 р. (ЦДКФФА ім. Пшеничного)
- Зведені відомості про жертви нацистських злочинів у Шосткинському районі. 1945 р. (Державний архів Сумської області)
- Звіт Надзвичайної державної комісії про злочини нацистів у Шосткинському районі. (Державний архів Сумської області)
Пелагея Струк згадує в інтерв’ю, як вони, дівчата і хлопці, які перебували на примусовій праці в Німеччині, дізналася про цю трагедію, у їх рідній домівці.