Художня композиція «Родинна пам’ять»

Головна ідея створення експозиції меморіально-освітнього комплексу «Родинна пам’ять» ґрунтується на тому, щоб показати долю цивільного населення України у роки Другої світової війни, розказати про життя людей, які не воювали на фронті, які загинули не зі зброєю в руках. Цей музей присвячений у першу чергу примусовим робітникам (так званим остарбайтерам), військовополоненим, жертвам Голокосту, в’язням нацистських та сталінських концтаборів.

Звичайні люди – непрості долі. В основу експозиції покладено ідею, щоб через непрості біографії простих людей, через збережену в родинах пам’ять розказати історію декількох поколінь учасників і свідків подій Другої світової війни на Шосткинщині. Хронологічно розповідь охоплює життя однієї людини, майже все ХХ століття.

На початку експозиції представлена реконструкція житлової кімнати, яку вдалося зробити з меблів, збережених у родині Галини Малюкової. Музейна інсталяція передає сімейний затишок, атмосферу того часу і символізує початок життя. На стіні імпровізованої кімнати висять фотографії. На них ми бачимо наших персонажів, якими вони були у дитячому або юнацькому віці, як виглядали їх батьки, брати і сестри, який одяг носили у ті часи.