Касабуцька (Тимошенко) Марія Іллівна (1921 – 2000)

Марія Тимошенко народилася 5 листопада 1921 року в Шостці в родині Тимошенко Іллі Івановича і Закотий Федори Павлівни. Батько працював пекарем на хлібозаводі, а мати була домогосподаркою.
У 1924 році Марія залишилася без матері, а в 1939-му помер і батько (через засмічення легень борошняним пилом). Марія влаштувалася працювати на пороховому завод №9.

14 червня 1942 року її вивезли на роботу до Німеччини. Працювала на пороховому заводі фірми “Айбіа”, який розташовувався поблизу сіл Лібенау і Штаєрберг у Нижній Саксонії. Під час вибуху на виробництві отримала сильні опіки. Після лікування в лікарні її відправили на сільськогосподарську ферму в селі Біннен. У родині бауерів до неї ставилися добре і годували за одним столом з господарями. У таборі примусових робітників порохового заводу була разом з іншими земляками. У Пелагеї Чубун (Струк) збереглася фотографія 1942 року, на якій зображена і Марія.
Після закінчення війни 12 липня 1945 року Марія Тимошенко пройшла фільтраційну перевірку на пересильному таборі у Фракфурті-на-Одері ( фільтраційна справу №4764).

На Україну повернулася в липні 1945 року. Через те, що в Шостці було важко влаштуватися на роботу – поїхала в місто Дрогобич. Там познайомилася і вийшла заміж за фронтовика Андрія Потаповича Касабуцького, сім’ю якого в Білорусії  розстріляли, а будинок спалили за зв’язок з партизанами.
У 1949 році Марія і Андрій приїхали в Шостку і влаштувалися працювати на фабрику кіноплівки №3. Марія Іллівна працювала в цеху №7 обробки та пакування кінофотоплівки фабрики №3 – ВО «Свема» до 1990 року., А її чоловік Андрій Потапович – в цеху №3.
У сім’ї народилося двоє дітей: син Василь (1950р.) і дочка Алла (1957 р)